Mikuláš 2015 Tauranga

Vánoce se nezadržitelně blíží a pro nás, žijící na Novém Zélandu (jak by řekl můj tatínek, protinožce), jsou tyto krásné svátky spojeny s létem a pro děti ještě s ukončením školního roku.

Takže se toho začátkem prosince musí stihnout hodně. Žáci české školy a školky se zúčastnili natáčení vánoční koledy, Mikulášské a pečení vánočního cukroví.

Mikulášská besídka

Mikuláš nás navštívil následující týden, dokonce to letos tak pěkně vyšlo, že to bylo na Mikuláše! Letos jsme se sešli ve Waipuna Hall v hojném počtu. Na závěrečné fotografii jsem napočítala téměř 80 lidí, a řekla bych, že tam pár obličejů určitě chybí (například fotograf Petr Faitl)! Několik rodin přijelo až z Hamiltonu nebo Katikati.

Na zahřátí nám děti s Klárou zazpívali a zatancovali pár písniček. Paní učitelky Dana a Kamila s dětmi ze školky nacvičili pohádku O veliké řepě. Při zkouškách ve školce jim to pěkně šlo a mluvily krásně nahlas, nicméně před velkým publikem na ně asi padla tréma a i s nápovědou je nebylo moc slyšet. Ale řepu se jim nakonec podařilo vytáhnout! Školní děti pod vedením Kláry zahrály Polámal se mraveneček. Mraveneček se naštěstí uzdravil a děti nám předvedly, že umí krásně číst i mluvit česky. Jak už jsem zmiňovala, v prosinci končí školní rok a všem dětem, které docházely do české školy, byla předána Osvědčení.

I přes to, že slavíme Vánoce bez sněhu, naše děti vyrůstají obklopené českými tradicemi

Poté už se všichni těšili na příchod Mikuláše se svou družinou. Čerta poslal napřed, aby zjistil, jestli má vůbec chodit mezi takové zlobivé děti. Ale děti seděly jako pěny a statečně čertovi tvrdily, že byly celý rok vzorné. Mikuláš si je pěkně podle věku předvolával a všechny se snažily zarecitovat básničku nebo zazpívat písničku. Většina potřebovala podporu rodičů, Čert byl letos obzvláště strašidelný! Všechny děti dostaly od Mikuláše balíček, ve kterém byly různé dobroty, včetně brambory (uhlí tu v létě nepotřebujeme).

Mikuláš, anděl a čert

Mikuláš a anděl si povídají se Zdendou, čert je též spokojený s básničkou.

Než Mikuláš obdaroval všech 35 dětí, dostali jsme trochu hlad a těšili jsme se na různé dobroty, které všichni donesli. Jana Benfell se ochotně ujala přípravy horkých nápojů, takže jsme se mohli i svlažit. Ještě jsme se stihli hromadně vyfotografovat pod velikým ořechem a postupně jsme se zase rozešli do svých domovů.

Díky všem, kteří s námi přišli oslavit Mikuláše a hlavně Kláře, Janě Benfell, a celému klubovému výboru, za další bezvadnou akci pro nás i naše děti. I přes to, že slavíme Vánoce bez sněhu, naše děti vyrůstají obklopené českými tradicemi.

This post is also available in: English
© 2015-2018 Český a Slovenský Klub Tauranga Inc.
Nahoru