Tento rok se konal již 17. ročník Multikulturního Festivalu, který pořádá Multicultural Tauranga. Náš klub se letos zúčastnil již podruhé.

Klára se ujala organizace našeho vystoupení i zastoupení na stánku. Iva Kopecká nám pomohla s dekorací a informačními panely našeho stánku.
Měli jsme k dispozici dva stánky, které Klára stavěla s Ivou a dědou Mírou (kouzelným dědečkem na cestách po Austrálii a NZ, který nás našel přes naše FB stránky), který ve stánku přenocoval.

Deda Mira

Noční hlídač Děda Míra statečně střežil náš stánek.

Ráno jsme se pomalu scházeli, Ti, co něco upekli, se dostavili už před oficiálním otevřením dveří festivalu (10,00hod). Měli jsme upečené perníkové kiwi, linecká kolečka, štrůdly a, bábovku. Kromě toho Pepa a Jana Heller uvařili vynikající pražský guláš, ke kterému jsme měli skoro český chléb z německé pekárny v Mountu. Bostock Butchery nám na objednávku udělali klobásky jako od babičky (měli jsme jich 13kg, polovinu jemné a polovinu kořeněné).

Klára se celé dopoledne téměř nezastavila, protože pro účinkující a dodavatele pečiva měla volné lístky, se kterými za nimi musela běhat k bráně.

Linda Foukalová si přinesla svojí výbavu na malování obličejů a malovala děti (a dospělé, kteří měli zájem). Část svého výdělku věnovala na chod klubu – děkujeme!

Foto Galerie - Multikulturní Festival

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

Počasí bohužel letos moc nespolupracovalo, takže například vystavený kroj jsme opakovaně přikrývali igelitem, aby nezmokl. Naše vystoupení mělo být v 11,15h, tak jsme se před jedenáctou začali převlékat do krojů a pomalu jsme se přesunuli k pódiu. Dohromady vystupovalo 24 dětí ze školy a školky a jejich rodiče. Nejdřív jsme zatančili Pásla ovečky, Zlatou bránu a mazurku na Měla babka, čtyři jablka. Poté Linda krásně zazpívala Gruníčku a Usnula, usnula a na závěr školní děti s Klárou, Lindou a Soňou předvedly Kloboukový tanec. Část vystoupení je natočená na videu, tak se určitě podívejte – myslím, že se nám to docela vydařilo!

Hat dance

Kloboukový tanec se vydařil

Po návratu k našemu stánku, neboli základně, kterou hlídala Kamila Lyons a Lenka Hejduková, zatímco my jsme tančili, jsme se ještě nemohli převléknout do civilu, protože jsme se účastnili i pochodu historickou vesnicí. Do pochodu už nás sice nastoupilo jen deset, ale přesto jsme hrdě nesli naši vlajku a reprezentovali náš klub.

Průvod národů

Průvod národů

Přeháňky se během odpoledne zhoršovaly, takže většina návštěvníků krátce po obědě pomalu vyklízela pole. Přesto se nám povedlo úplně vyprodat guláš a bábovku a další pečené dobroty. Pár zbylých klobás jsme si odkoupili, protože byly opravdu výborné.

Stánek pod zkušeným dozorem

Debbie a Klára byly sehraná dvojka. Dobroty se skoro vyprodaly.

V průběhu celého dne se u našeho stánku zastavilo mnoho návštěvníků a také mnoho známých tváří. Děkujeme všem za pomoc a podporu a těšíme se na další ročník festivalu! Klára už má pro nás super překvapení, tak se máme na co těšit!

Děkujeme všem, kteří přišli, vystupovali s dětmi, prodávali a pomáhali na stánku a hlavně Kláře, která celou akci měla pod taktovkou!!!

Pokud byste se divili, kde byla celou dobu naše prezidentka Dana, tak nebyla daleko – pracovala ve svém karavanu, kde prodávala kávu a koblížky (Zdenda jim říká sušenky), a tady je pár řádek přímo od pramene:

Tauranga Multicultural Festival mi připomíná posvícení, dobré jídlo, dobrá zábava, setkání se sousedy. Moje závazky na festivalu jsou již sedmým rokem čistě komerční (kafáč), a tak jsem byla v roli pouhého pozorovatele (občas se mi podařilo nadopovat náš energetický tým kafeinem nebo posilnit dětičky donuty), ale těšilo mě co jsem viděla: všichni co přiložili ruku k dílu a pomohli v českém stánku nebo připravili děti na vystoupení, stánek jež se bělel, zářil a poučoval kolemjdoucí o naší krásné vlasti a hlavně naše děti, které hrdě pochodovali v průvodu s českou/slovenskou vlajkou. Několik tisíc návštěvníků festivalu si rádi zpestřili jídelníček o exotické pochoutky a šmakoval jim i guláš a štrůdl: na konci dne o úspěchu svědčil i malý profit v kase klubu. Díky Kláře, která se vrhla do organizace akce ex animo (ze srdce). Dana.

This post is also available in: English
© 2015-2018 Český a Slovenský Klub Tauranga Inc.
Nahoru