Noc s Andersenem (více zde) byla založena v roce 2000 v České republice a od té doby se rozsířila na mezinárodní úroveň. Datum konání bylo zvoleno u příležitosti výročí narození Hanse Christiana Andersena. Děti stráví noc v knihovně, kde mají možnost číst pohádkové příběhy společně s dospělými.

Organizátoři akce nám zasílají pravidelné e-maily v průběhu roku a informují nás o tématu Noci s Andersenem. Rovněž se s námí dělí o nápady na hry a kvízy. Bohužel jsme zjistili, že většina kvízů je docela náročná pro naše děti, protože jim chybí znalost současného děje v České republice, včetně pohádek, filmů, českých autorů a aktuálních příběhů Večerníčku.

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend
Český a slovenský klub Tauranga uspořádal letos již druhý ročník Noci s Andersenem. Rozhodli jsme se tentokrát pro stejný formát jako v ČR, včetně přenocování. Zajistili jsme vhodné místo – nově zrekonstruovanou halu Girl Guides. Program byl určen pro děti ve věku 6 až 10 let. Klára připravila hry a aktivity inspirované letošním tématem – Malá mořská víla. Večer jsme zahájíli večeří – kolínka s kečupem a sýrem – je neuvěřitelné, kolik se toho do dětí vešlo! Jako zákusek byly fejchoa (feijoas).

Noc s Andersenem

Andrejka, Dominik, Zoe, Nicolka, Amy, Pepino, Sofie, Sofia, a Kacka

Po večeři měla Klára připravené hry a různé aktivity. Nejdřív si děti musely najít modré kartičky s novými českými výrazy, které jsme potřebovali do křížovky. Několik jich bylo schováno tak dobře, že se našly až ráno. Klára všem rozdala knížky, ve kterých si děti mohly zlepšit slovní zásobu, omalovat, dopsat pohádku a nakonec odnést domů jako památku na tento večer, spolu s krásnými pohlednicemi z České republiky.

Noc s Andersenem

Hledani slov

Zatímco si někteří doplňovali slova do knížky a omalovávali, po skupinkách se proměnili v rybáře a chytali ryby. Nebylo to úplně jednoduché, ale nakonec všichni aspoň jednu rybku chytili. Hod na cíl také nebyl jednoduchý, ale všichni se moc snažili! Na dobrou noc jsme si poslechli písničku složenou k této příležitosti a krásně vyprávěný příběh Malá mořská víla v češtině. Poté už byl čas jít spát. Ač byla většina dětí unavená, vydrželi povídat až skoro do deseti hodin. Ráno nás probudil déšť a po lehké snídani nastal čas uklidit. Ještě jsme si stihli zkrátit čekání na rodiče hrou s velkým padákem a míčky.

Myslím, že se všem program líbil. Velké díky Janě Bennett, která na poslední chvíli zastoupila druhého dobrovolníka, který musel do práce. Děkujeme Kláře, která celý večer zoganizovala! Děti byly ukázněné až na pár okamžiků, ale celkově jsme byli všichni mile překvapeni, že celá akce proběhla v pohodě a těšíme se na další ročník!

Aja and Klara

This post is also available in: English
© 2015-2018 Český a Slovenský Klub Tauranga Inc.
Nahoru