Velikonoce jsou jedny z mých nejoblíbenějšich svátků. Mám je ráda od dětství, kdy jsme je trávili s partou kamarádů na horách. Většinou to byl jeden z posledních víkendů, kdy jsme vyráželi na lyže. Pomlázku občas na sjezdovce nahradila hůlka a vařená a obarvená vajíčka v kapse od péřovky většinou nepřežila naše pády.

Jak se slaví na Novém Zélandu

Velikonoce na Novém Zélandu jsou koncem léta, začátkem podzimu, takže lyžovačka nám opravdu nehrozí. Zato tady máme volno, neboli státní svátek, i na Velký pátek, takže máme krásný dlouhý víkend. Mnozí jej využívají ještě k poslednímu skoroletnímu kempování, ale někteří se spolu s námi sešli v Matua Hall, kde jsme připravili pro děti (a jejich rodiče) již pátý ročník tradičních velikonočních oslav.

Dana s Kamilou si připravily několik tradičních i méně tradičních aktivit. Začali jsme pečením jidášů, po kterém následovalo zdobení vajíček horkým voskem a jejich barvení. Menší děti si vyzkoušely barvení a nalepování smršťovacích obtisků na vajíčka. Pepa Heller nám ukázal, jak se plete pomlázka (a několik se nám jich podařilo uplést).

Velikonoční jidáše

Velikonoční jidáše

Velikonoční jidáše

O přestávce jsme se všichni občerstvili donesenými dobrotami – nechyběl samozřejmě ani beránek, a ochutnali jsme vlastnoručně umotané jidáše, ozdobené rozinkami. Všichni si vyzkoušeli alespoň jeden způsob zdobení vajíček, Ti co se chtěli zabavit jinak měli k dispozici velikonoční omalovánky a také materiál na výrobu zajíčků a slepiček.

Pepíno má talent

Pepíno má talent

Barvená vajíčka

Barvená vajíčka

Zdobení vajíček mnoha způsoby

Zdobení vajíček mnoha způsoby

Všechny děti měly možnost uhodnout kolik je žužu nebo hadů ve sklenici, žužu odhadl nejblíž a vyhrál Lukáš Faitl a hady uhodl přesně Daník Dunford. Protože bylo krásné počasí, dopoledne jsme zakončili venku vodní bitvou. Děti po sobě házely balónky naplněné vodou a když jim došly tak přešly na namočené houby. Téměř všichni byli aspoň trochu namočení. Když jsem se ptala několika dětí, co se jim na Velikonocích nejvíc líbilo, bez zaváhání všechny odpověděli že vodní bitva!

Poté už zbýval čas jen na společnou fotografii, bohužel někteří na ní chybí, protože museli odejít trochu dříve. Sešlo se nás v Matua Hall 42, i s přespolními z Hamiltonu (děkujeme Denise a Katce za návštěvu). Myslím, že to byla další vydařená akce, děkujeme moc Kamile a Daně za organizaci a těšíme se na příští rok ve větším počtu (čeká nás několik přírůstků do rodin)! Také bych ráda poděkovala Vierce Dillon v roli fotografa a přivítala jí v našem kruhu.

Pepa vyučuje

Pepa vyučuje

Zajíčci a slepičky z plat od vajíček

Zajíčci a slepičky z plat od vajíček

Ty první

Ty první

Děti se navzájem zmáchaly

Děti se navzájem zmáchaly

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

Poznámka od Předsedkyně klubu

Nikolka soustředěně maluje vajíčka

Nikolka soustředěně maluje vajíčka

Musela jsem se podívat do starých fotek na Facebooku, abych našla, kdy jsme poprvé společně slavili Velikonoce v Tauranze. Našla jsem roztomilé fotky mojí tehdy tříleté dcery, jak zdobí vajíčka natvrdo voskem. Bylo to v roce 2012, v Otumoetai Playcentre, 6 měsíců před tím, než byl oficiálně založen náš klub. Mám velkou radost, že s touto tradicí úspěšně pokračujeme. Potěšil mě pohled na mnoho dětí, které si užívaly různé způsoby zdobení opravdových vajíček. Velmi ráda jsem se seznámila s novou rodinou, která se nedávno přestěhovala do Taurangy. Někteří krajané za námi zavítali až z Hamiltonu, všem moc děkuji za návštěvu!
Měla jsem jen trochu obavy, co s námi udělá konzumace tolika vajec natvrdo, protože většina z nás večer šla do kina na Obecnou školu. Mé obavy se naštěstí nenaplnily a vše proběhlo v pohodě!
😀 /Dana

This post is also available in: English
© 2015-2018 Český a Slovenský Klub Tauranga Inc.
Nahoru