Zpráva Presidenta

Ahoj kamarádi,  aneb zpráva presidenta.
28.2.2017

Vše nejlepší v Novém Roce! Klub nyní funguje pátým rokem a máme vše moc hezky rozjeté, vyzkoušené a zaběhlé. Velmi se osvědčil Google drive, na kterém je uložen “centrální mozek lidstva”. Chtěla bych poděkovat a vyzdvihnout zásluhy členů výboru, bez kterého by naše projekty, zejména škola a školka nemohly fungovat. Tito lidé práci dělají zadarmo ve svém volném čase, a to ne pro to, že by toho času měli přebytek, ale z nadšení pro věc. Je to absolutně fantastická práce, kde se pořád něčemu přiučujeme, setkáváme se se zajímavými lidmi, vzájemně si pomáháme a máme radost, že výsledek přináší užitek všem.

Klub, stejně jako naše velkoměsto Tauranga roste, a zvětšuje se, a mění se, ale stále nám ho někdo chválí. Byli jsme např adresováni jako „nejpřátelštější a bez-konfliktní, máme nejlepší webovku, nejozorganizovanější, nejlepší program, nejakčnější…atp“. Takto chvála pochází např z Ministerstev ČR i NZ, ostatních klubů na NZ i Austrálii, učitelů v českých školách, našich rodin, členů a kamarádů. Takže viva všem!

Schůzky. Já sama moc nemám v oblibě slovo výbor, které mi připomíná národní výbor politických stran Československa (hehe). Ale vězte, že když vás zveme na schůzky výboru tak vás nechceme strhnout zpátky do socializmu, ale pozvat na „brainstorming” večírek, ke zrodu nových plánů a nápadů. Zkusíme se teď pro změnu scházet v neděli po škole maximálně jednou za měsíc, bude to přístupnější pro všechny, co se nemohou uvolnit večer.

Podzim je jedno z nejaktivnějších období, kdy jedeme na plno z jedné akce do další, a tak chceme organizaci pár akcí přenechat rodičům, nebo i někomu bez dětí, koho organizace bude bavit a trochu nám tím odlehčí. Například nadcházející Velikonoce a Čarodějky, které budou spojeny s koncertem skupiny Paka (Lucie Dobrovolská !!!). Prosím přihlašte se, pokud si něco můžete vzít pod křídlo, budete mít plnou podporu našeho týmu.

Trochu náhledu na volby. Náš klub funguje jako charita a neziskovka, což přináší značné výhody, ale také povinnosti. Například musíme mít alespoň tři členy ve výboru. My máme momentálně šest nadšenců což je skvělé:-). Ti se volí vždy na rok na výroční schůzi zvané AGM. Ta je na konci května. Každý z vás může někoho, včetně sebe, nominovat do funkce. Já a Jana Benfell už to táhneme od začátku pátým rokem a potřebujeme vystřídat, prosím.  Takže je třeba, aby jste do pozice pokladníka a presidenta někoho nominovali.  Volby budou až v květnu, takže to nadhazujeme s předstihem, ve kterém bude dost času vše převzít polehounku, pokud nepreferujete skok s rovnými nohami.

Pokud ale máte jen malinko času a „velká“ role vás děsí, dala jsem dohromady seznam, jednotlivých úkolů, na které se můžete vrhnout hned teď.  Můžete pro dobrou věc obětovat např půl hodiny týdně  a úkol si  přivlastnit?

  1.      Knihovna (pomoct Lence s knihovnou, převod knihovny na online system, uschovna knih u sebe doma)
  2.      Zpravodaj (psaní zábavného čtení – novinek z naší komunity) ((podobné jako Ája píše reportáže z akcí)
  3.      Organizace akcí (třebas jen jedné akce, např Velikonoce, čarodějnice… může si vzít na starost např skupinka rodičů?)
  4.      Příprava žádosti grantu MZV (June, July)
  5.      Příprava vyúčtování grantu MZV (December)
  6.      Fundraising co-ordinator (uhánět organizace které nás loni podporovaly, organizace sausage sizzle atp)
  7.      

Mě osobně baví práce ve školce a budu v ní normálně dál pokračovat, taktéž připravuji Konferenci Českých škol na květen, a ujmu se jako vždy organizace Lyžáku v srpnu. Docela velké akce, na které se těším. Letní tábor v lednu byl ohromný úspěch, po mnohaletém úsilí to byl konečně tábor jak má být. Příští rok vás čekají nová dobrodružství na letním táboře na jižním ostrově v Omaru.

Ok, krásný den všem,  a těším se na příval vašich myšlenek :-)))

Dana

President

This post is also available in: English
© 2015-2018 Český a Slovenský Klub Tauranga Inc.
Nahoru